SON DAKİKA

Gazete Z :: Zeytinburnu Haber

YPG/PKK’dan ölüm tehdidi aldı!

SETA tarafından düzenlenen “PKK-YPG’nin Suriye yapılanması” konulu panele katılan Suriye Kürt Gelecek Hareketi Başkanı Siamend Hajo, ‘PKK-PYD Suriye’den çıkmalı’ dediği için örgüt tarafından ölümle tehdit edildi.

YPG/PKK’dan ölüm tehdidi aldı!
Bu haber 17 Şubat 2018 - 7:19 'de eklendi ve 161 views kez görüntülendi.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından 14 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenen “PKK-YPG’nin Suriye yapılanması” konulu panele katılan Suriye Kürt Gelecek Hareketi Başkanı Siamend Hajo, bir toplantıda ‘Terör örgütü PKK-PYD Suriye’den çıkmalı” dediği için terör ögrütü tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

HAİN İLAN EDİLDİM

 

 

PYD baskısı altında olduğu belirtilen Kürt Ulusal Konseyi ile Hajo aşiretinden 3 kişi, ayrı ayrı açıklamalar yayımlayarak, Hajo’nun panele katılmasını eleştirdi. Hajo, bu faaliyetlerin Kürt halkının yararına olduğunu ve tehditlere rağmen panele katılmaktan vazgeçmediğini söyledi. Hajo, “Bu üç kişinin de PYD/PKK ile yakınlıkları var. Hajo aşireti çok büyük ve bu üç kişi bütün aşireti temsil etmiyorlar. Aşiret geleneklerine göre bir kişiden eğer vazgeçilirse kanı artık mübah sayılıyor. Bu açıklama beni öldürmek için PKK/PYD’ye bir mesajdır. Beni ihanetle suçladılar” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER