SON DAKİKA

Gazete Z :: Zeytinburnu Haber

Son dakika… Neden 24 Haziran? Başbakan Yardımcısı Bozdağ açıkladı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AA Editör Masası’nda gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor ve son dönemdeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunuyor.

Son dakika… Neden 24 Haziran? Başbakan Yardımcısı Bozdağ açıkladı
Bu haber 19 Nisan 2018 - 7:31 'de eklendi ve 955 views kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “24 Haziran, yeni hükümet sisteminin milletin iradesi doğrultusunda uygulamaya konulacağı tarihtir.” dedi.

“Yeni bir dönemin kapısını aziz milletimiz 24 Haziran’da açacaktır.” diyen Bozdağ, “Seçimin erkene alınması, Türkiye üzerinde kirli hesap yapan herkesin hesabını bozan bir adım olmuştur.” ifadesini kullandı.

Bozdağ’ın açıklamaları şöyle: 

Neden 24 Haziran denilirse, seçim uygun bir tarih. Ağustos, yazın ortası, hac vakti. Tatil ve hac nedeniyle ikamet yerleri dışında olabilir. Seçime katılım düşebilir. Üst düzey katılım herkesin görevidir. Herkesin iradesini sandığa yansıtması için 24 Haziran’a alındı. Daha fazla seçimi tartışmakla vakit kaybedilmesin istedik. Haziran herkesin katılabileceği bir tarih. Ramazan ayı var, üniversite sınavları var,okul yeni kapanmış oluyor. Bu tarih seçim için uygun bir tarihtir. Vatandaşımızın sandığa gidebileceği bir rahatlık için olacağı bir tarih. Kasım’da da yapılabilirdi. Türkiye’nin siyasete dair aksatılamaların önüne geçilmesi için bu tarih öne alındı. Yeni sistem fiilen hayata geçsin. Millet sistemin faydası artık yaşansın. Türkiye yeni sistemle ekonomi, terör ve dış politikada bugünkünden daha hızlı hareket etme kabilietine kavuşacak.

Ayrıntılar geliyor…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER