SON DAKİKA

Gazete Z :: Zeytinburnu Haber

Rest çekmişti! İsrail’den Erdoğan’a küstah cevap

İsrail yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğu yönündeki açıklamalarını hazmedemedi.

Rest çekmişti! İsrail’den Erdoğan’a küstah cevap
Bu haber 05 Aralık 2017 - 13:26 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.

Erdoğan’ın açıklamalarından sonra İsrailli bakanlar art arda küstah açıklamalarda bulundu. İsrail Dışişleri Bakanı Emanuel Nahson, paylaştığı yazılı açıklamada, “Erdoğan tanısın ya da tanımasın, Kudüs Yahudilerin 3 bin yıllık, İsrail’in de 70 yıllık başkentidir.” dedi.

 

 

Yerel basında yer alan haberlere göre, İsrail Milli Eğitim Bakanı Naftali Benett de, “Maalesef Erdoğan son yıllarda İsrail’e saldırmak için hiç bir fırsatı kaçırmadı. İsrail, Kudüs’ün İsrail devletinin başkenti olarak tanınması da dahil tüm amaçlarına devam etmeli. Her zaman eleştirecek birileri olur ama neticede birleşik bir Kudüs’e sahip olmak Erdoğan’ın sevgisine sahip olmaktan daha iyi.” dedi.

İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hadsiz ve küstah ifadelerle cevap verdi. 

‘OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN GÜNLERİ BİTMİŞTİR’

Katz, ”Osmanlı İmparatorluğu geride kalmıştır” dediği açıklamasında şu küstah ifadeleri kullandı:

”Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın talimat ve tehditlerini kabul etmiyoruz. İsrail egemen bir devlettir ve Kudüs başkentidir. Sultanlık ve Osmanlı İmparatorluğu’nun günleri bitmiştir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı iddiası ile ilgili bugün yaptığı açıklamada, “İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak, bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Eğer böyle bir adım atılacak olursa; hemen, beş on gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi’ni İstanbul’da toplayacağız. Kaldı ki bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir.” demişti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER